Muğla’da ‘engelsiz asker’ kına gecesinde duygusal anlar

Kenan GÜRBÜZ / ÖZEL HABER

Muğla Engelliler Derneği tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bir araya gelen temsili askerlik yapacak olan engelliler, salona Türk Bayrağının altında çalan marşlar eşliğinde girdiler ve çalan müzik eşliğinde yakınları ile birlikte “Zeybek” oynadılar.

“En büyük asker bizim asker” sloganı atan engellilere yakınları ve Muğla Engelliler Derneği üyeleri tarafından asker kınası yakıldı. Türk bayraklı üzerinde “O Şimdi Asker” yazan fularlarıyla askerliğe ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşayan engelli bireyler ve aileleri gecede duygusal anlar yaşadılar.

Engelli bireyler için gecede üzerinde “En Büyük Asker Bizim Asker” yazan pasta kesildi.

ELLERİNE ASKER KINASI YAKILDI

Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, Engelliler Haftası kapsamında askerlik çağı gelen ve temsili askerlik yapacak olan engelli bireyler için kına gecesi düzenlediklerini söyledi.

Bu yıl Menteşe ilçesinde ve Muğla İl Jandarma Komutanlığında temsili askerlik yapacak olan engelli bireylerin Asker kınasını yaktıklarını ifade eden Çakıroğlu, “Engelli bireyler için Anadolu’da askere gidecek olan gençler için yapılan “Asker Kınası” geleceğini yıllardır yaşatıyoruz. Buradaki amacımız birlik ve beraberliğimizi sağlamak, askere gidemeyen gençlerimizin temsili de olsa askerlik öncesi kına etkinliğini yapmak ve eğlenmelerini sağlamak. Engelli bireylerin ailelerine çocuklarının, sevinçlerini, yaşadıkları mutluluğu ve asker ailesi olmanın gururunu yaşatıyoruz. Her yıl düzenlediğimiz “Engelsiz Asker Kına Gecesi” ne engelli bireyler ve yakınları katılıyor. Bugün Muğla İl Jandarma Komutanlığında temsili askerlik görevi yapacak olan engelli bireyler, düzenlenen törenle terhis belgelerini alacaklar” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir